تاکید شریعتمداری بر شفافیت در امور حمایتی سازمان بهزیستی

0
16


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت ایجاد شفافیت در فرایند حمایت از مددجویان تاکید و اظهار کرد: اگر در امور حمایتی مربوط به سازمان بهزیستی شفافیت ایجاد شود، مردم بیشتر به اقدامات این سازمان اعتماد می‌کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در هفتمین نشست شورای مرکزی مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی، ماهیت فعالیت‌های این سازمان را مردمی عنوان کرد و گفت: باید فضایی ایجاد کرد تا مردم خود، امور را در دست بگیرند.
او با بیان اینکه مردم، برای حمایت از مددجویان سازمان بهزیستی انگیزه زیادی دارند، گفت: این سازمان به عنوان یک نهاد حاکمیتی باید زمینه حمایت رسانی‌ها را فراهم سازد تا مردم احساس کنند حضورشان موثر است و بذر کار خیر آنها ثمر می‌دهد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه منظور از جذب حمایت‌های مردمی فقط بحث مالی نیست، اظهار کرد: در حمایت از مددجویان،جلب مشارکت های مردمی، مبحث مهمی است که باید بر مبنای آن سیاست‌گذاری‌های دقیقی انجام شود.
شریعتمداری با تقدیر از تلاش‌های سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: جذب عشق و علاقه مردم برای حمایت از مددجویان یک فعالیت هنرمندانه است. رئیس این سازمان موضوع شفافیت را وجه همت خود قرار داده و تلاش کرده منابع و هزینه کرد آنها را شفاف کند.
 خیرین التیام بخش دوران کرونا بودند
در این نشست شهردار تهران با اشاره به کمک‌های خیرین اظهار کرد: در شرایط کرونایی،خیرین همانند گذشته پای کار آمدند و التیام بخش این دوران بودند.
پیروز حناچی به ارسال بسته های حمایتی خیرین در شرایط کرونا اشاره کرد و گفت: در این راستا همپوشانی خوبی در شرایط اضطراری برای کمک به نیازمندان به وجود آمد . 
او همچنین میزان شیوع کرونا را در گرمخانه‌های شهرداری تهران پایین توصیف کرد و گفت: شهرداری همواره در کنار این افراد است .
  حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی  (رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه) هم در این  نشست با ابراز خرسندی از جلب مشارکت‌های مردمی توسط سازمان بهزیستی کشور گفت : ایرانیان در اهدای کمک‌های مردمی به ویژه در شرایط بحرانی مانند زلزله و یا دوران کرونا پیشتاز هستند.
او از مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه با سازمان بهزیستی کشور در توانمندی فرزندان تحت پوشش این سازمان خبرداد . 
در این نشست ، اعضای شورای مرکزی مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور حضور داشتند و به طرح نظرها و دیدگاه های خود درباره جلب مشارکت‌های مردمی پرداختند.منبع خبر : خبرگزاری ایلنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید