دیدار ظریف با بن علوی در مسقط؛ وزیر خارجه راهی تهران شد

0
3


به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که عصر امروز در مسیر بازگشت از هندوستان توقفی کوتاه در مسقط پایتخت عمان داشت تا به درخواست وزیر خارجه کانادا با وی دیداری داشته باشد، با «یوسف بن علوی» همتای عمانی خود نیز دیدار و گفتگو کرد.

وزیر خارجه پس از گفتگو با همتای عمانی، مسقط را به مقصد تهران ترک کرد.

این دومین دیدار وزرای خارجه ایران و عمان ظرف هفته جاری است. ظریف یکشنبه ۲۲ دی ماه نیز برای شرکت در مراسم بزرگداشت سلطان فقید عمان و تبریک به «هیثم بن طارق» سلطان جدید سفری چند ساعته به مسقط داشت. یوسف بن علوی نیز روز سه شنبه ۱۷ دی ماه برای شرکت در نشست مجمع گفتگوی تهران به ایران آمد و در این نشست شرکت و با ظریف دیدار و گفتگو کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در نشست  گفتگوهای رایسینا و دیدار و گفتگو با مقامات هندی عصر سه شنبه ۲۴ دی ماه وارد دهلی نو شد، در مدت حضورش در دهلی نو ضمن شرکت در این نشست و ایراد سخنرانی و پاسخ به سؤالات حاضران، با برخی مقامات شرکت کننده در این نشست دیدار کرد.

وی همچنین با «مودی» نخست وزیر هند و همتای هندی خود دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و راه های تقویت روابط به گفتگو پرداخت.

وزیر خارجه ایران در ادامه این سفر به بمبئی هم رفت و با تجار و بازرگانان ایرانی و هندی و مقامات محلی دیدار و گفتگو کرد.

انتهای پیام/منبع خبر : خبرگزاری فارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید