عبدی: می گفتند گلم به استقلال شانسی بود و محو می شوم؛ دوست دارم به علیپور پاس بدهم تا آقای گل شود

0
45

مهدی عبدی

درخشش مهدی عبدی باعث شد گل‌محمدی امیدوار باشد که ستاره جوانش بتواند مشکل خط حمله پرسپولیس را برطرف کند و حتی در فصل آتی هم آنها را از جذب مهاجم بی‌نیاز کند.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

پرسپولیسی‌ها بازگشت پررنگی به رقابت‌های لیگ برتر داشتند و توانستند در اولین بازی پسا کرونایی برابر تیم قعرنشین جدول که ‌انگیزه‌های زیادی هم داشت تا با امتیاز گرفتن از صدرنشین به روزهای باقی‌مانده امیدوارتر باشد، عملکرد موفقی از خود به نمایش بگذارند و با ۳ گل یک گام دیگر به سمت پوکر قهرمانی قدم بردارند. نمایش قابل قبول پرسپولیسی‌ها با درخشش مهدی عبدی همراه شد تا در روزهایی که سرخ‌ها دغدغه اصلی‌شان نداشتن یک مهاجم گلزن و تمام‌عیار است، یحیی گل‌محمدی امیدوار باشد که مهدی عبدی بتواند این مشکل را برطرف کند و حتی در فصل آتی هم او پرسپولیس را از جذب مهاجم بی‌نیاز کند. مصاحبه مهدی عبدی در خصوص شرایط این روزهای پرسپولیس را می خوانید:

نمایش پرسپولیس مقابل پیکان چطور بود؟

من فکر می‌کنم ما توانستیم یک بازی عالی و روان را از خود به معرض نمایش بگذاریم و این را وقتی با هواداران روبه‌رو می‌شویم هم می‌شنویم و همین که آنها راضی هستند یعنی ما توانسته‌ایم بازی خوبی از خود به نمایش بگذاریم. ما در این بازی هم از لحاظ تاکتیکی و هم کار تیمی توانستیم خواسته‌های سرمربی را در زمین به اجرا در بیاوریم.

به‌عنوان بازیکن تعویضی خیلی زود به زمین رفتی.

خب قسمت این‌طور بود. واقعا از مصدومیت آقا وحید ناراحت شدم ولی خدا را شکر که مشکل مصدومیت او چندان جدی نیست و می‌تواند خیلی زود به تمرینات برگردد.

فکر می‌کردی در اولین بازی بعد از کرونا پرسپولیس تا این حد روان بازی کند و راحت ببرد؟

نمی‌توان گفت که ما این بازی را راحت برده‌ایم. پیکان فشار زیادی به ما وارد کرد و حتی می‌توانست بازی را به تساوی هم بکشاند، اما تجربه بالای بازیکنان ما مانع از این کار شد. ولی واقعا بازی سختی بود مخصوصا اینکه بعد از سه ماه تعطیلی به میدان می‌رفتیم و در این بازی هواداران‌مان را هم کنار خود نمی‌دیدیم و تمام اینها روی عملکرد تیم ما تاثیر گذاشته بود و گرنه می‌توانستیم نمایش بهتری هم از خود به اجرا بگذاریم.

تو هم خیلی آماده و سرحال خود را نشان دادی.

خب من حتی در دوران قرنطینه هم بیکار نبودم و تمرینات خوبی را انجام می‌دادم و همین موضوع باعث شد تا روی فرم ایده‌آل باشم و بتوانم در مواقعی که کادر فنی لازم می‌بیند به تیمم کمک کنم.

و بعد از اینکه به زمین رفتی ۲ گل زیبا هم به ثمر رساندی و عنوان جوان‌ترین بازیکن پرسپولیس که دبل کرده را به خودت اختصاص دادی.

اول از همه بگویم که اگر گلی به ثمر رسیده حاصل تلاش تمام بازیکنان تیم بوده و خدا را شکر می‌کنم که توسط من به ثمر رسید. در این مدت خیلی‌ها به من لطف داشتند و بابت این گل‌ها تبریک گفتند، اما از نظر خودم کار خاصی نکرده‌ام و به وظیفه‌ام در زمین عمل کردم و لطف خدا هم شامل حال من شد که این توپ‌ها در دروازه حریف قرار گرفت.

بعد از دربی فشار زیادی را تحمل کردی و حتی به‌نظر می‌رسید که دیگر نتوانی در پرسپولیس بمانی.

در دربی رفت یک گل ۳ امتیازی زدم و بعد از آن خیلی‌ها گفتند که این گل اتفاقی بوده و من زودتر از چیزی که فکرش را بکنم از نظرها محو می‌شوم. البته بدشانس هم بودم و مقابل نفت مسجدسلیمان دو بار توپ را به تیر دروازه زدم. این حرف‌ها و اتفاقات باعث شد که فشار زیادی روی دوش من بیاید. اما خدا را شکر با حضور آقا یحیی و دستیاران‌شان در تیم شرایط روحی بهتری پیدا کردم و توانستم مجددا به کمک تیم محبوبم بیایم.

در این بازی چند بار هم سعی کردی به علیپور پاس بدهی.

راستش خیلی دوست داشتم که بتوانم به علیپور پاس‌گل بدهم تا او بتواند یک قدم دیگر خودش را به آقای‌گلی نزدیک کند، اما خب قرار نیست همه موقعیت‌ها به گل تبدیل شود و شاید اگر گل اول بازی را نزده بود بازی گره می‌خورد و ما نمی‌توانستیم با ۳ گل بازی را ببریم.

این امید را داری که با توجه به ۲ گلی که زدی در بازی‌های بعدی هم فیکس باشی؟

این اتفاق بستگی به‌نظر کادر فنی دارد. من هر کاری که لازم باشد در تمرینات انجام می‌دهم تا بتوانم نظر مربیان را به خودم جلب کنم و اگر هم نظرشان این باشد که در ترکیب تیم حضور داشته باشم از هر تلاشی برای موفقیت تیمم دریغ نمی‌کنم و اگر هم بازی نکنم برای تیم و همبازیانم آرزوی موفقیت می‌کنم.

با این برد شانس قهرمانی‌تان بیشتر شد. کار تمام است؟

خب ما توانسته‌ایم در این مدت فاصله امتیازی خوبی با رقیبان‌مان ایجاد کنیم اما این باعث نمی‌شود که ما بازی‌های باقی‌مانده را نادیده بگیریم و برای اینکه چهارمین قهرمانی پیاپی را تقدیم هواداران‌مان کنیم، تا زمانی که قهرمانی مسجل نشده باشد دست از تلاش برنمی‌داریم.

فرهیختگان

منبع خبر : پارس فوتبال

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید