علت آتش سوزی در کارخانه آلومینیوم جنوب مشخص شد/ مهار آتش سوزی روز گذشته بدون تلفات جانی و کمترین خسارات مالی

0
23


روابط عمومی کارخانه آلومینیوم جنوب(لامرد) گفت: بر پایه بررسی های کارشناسی آتش سوزی روز گذشته در این کارخانه به علت نشت روغن از محل اتصالات بدنه یکی از شیرها و به دلیل بالاتر بودن دمای روغن از نقطه احتراق ( فلش پوینت ) حادث شده است که خوشبختانه بدون تلفات جانی و با حداقل خسارات مالی مهار شد.

به گزارش ایلنا، بخشی از این توضیحات که در وب سایت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب ( سالکو) منتشر شده است در ادامه می آید: غروب روز سه شنبه مورخ ۲۴ تیر ماه در واحد HTM کارخانه آلومینیوم جنوب واقع در شهرستان لامرد که همچنان در اختیار پیمانکار بوده و به کارخانه تحویل نشده است در مرحله تست روغن داغ، آتش سوزی محدودی اتفاق افتاد که خوشبختانه بدون تلفات جانی و با حداقل خسارات مالی مهار شد.

بر پایه بررسی های کارشناسی آتش سوزی نتیجه نشت روغن از محل اتصالات بدنه یکی از شیرها و به دلیل بالاتر بودن دمای روغن از نقطه احتراق ( فلش پوینت ) حادث شده است.

در توضیحات روابط عمومی سالکو، گفته شده است : علیرغم اینکه با رعایت تمام موارد پیشگیری حوادثی این چنین جزئی در کارخانجات بزرگ صنعتی اجتناب ناپذیر است، خوشبختانه این حادثه بدون هر گونه آسیب و تلفات جانی بوده و خسارات مالی نیز محدود به ۳ عدد شیر کنترل و ۴ عدد شیر کروی ( گلوب ولو ) می باشد.

در پایان اطلاعیه این شرکت آمده است: لازم به ذکر است حریق جزئی فوق به هیچ عنوان مانع از عملیات تولید نبوده و شرکت کما فی السابق مطابق روال عادی خود در حال تولید بوده و همچنانکه از ابتدای سال جاری در راستای تحقق شعار جهش تولید هرگز از تلاش دست برنداشته در ادامه نیز با قدرت و با حمایت سهامداران و اعضای محترم هیات مدیره محکم تر از قبل در این مسیر حرکت خواهد کرد.

 لازم به ذکر است این آتش‌سوزی با تلاش گروه‌های آتش نشانی منطقه ویژه اقتصادی لامرد، حوزه گازی منطقه عملیاتی پارسیان، پالایشگاه پارسیان، شهرداری لامرد و فرودگاه لامرد مهار شد.

 

 منبع خبر : خبرگزاری ایلنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید