علی کفاشیان: عضو هیات رییسه فدراسیون هستم و کارم را تا انتخابات بعدی دنبال می‌کنم!/ فیفا باید توجیه شود که عمومی غیردولتی مانع استقلال فدراسیون نیست!

0
16

علی کفاشیان: عضو هیات رییسه فدراسیون هستم و کارم را تا انتخابات بعدی دنبال می‌کنم!/ فیفا باید توجیه شود که عمومی غیردولتی مانع استقلال فدراسیون نیست!

کفاشیان که بعد از پشت سر گذاشتن محرومیت جنجالی اکنون به راحتی در فدراسیون حضور می‌یابد، اظهارنظرهای جدید کاملا عجیب به نظر می‌رسد.

به گزارش ایلنا، علی کفاشیان ، نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال در پاسخ به انتقادهایی که نسبت به احتمال بازگشتش به عنوان سرپرست فدراسیون وجود داشت گفت: من تا زمانی که انتخابات مجمع انجام شود براساس همان مجمع قبلی که به عنوان نایب رئیس انتخاب شده و جزو هیات رئیسه بودم ، کارم را تا انتخابات بعدی انجام می دهم بعد از انتخابات قول می دهم زیاد سرو کله ام پیدا نشود.

وی در ادامه در خصوص سرپرستی خود در این فدارسیون گفت: سرپرستی من منتفی شده است چرا که برای این پست نیاز است که فرد بازنشسته نباشد. من بازنشسته هستم و نمی توانم سرپرست بشوم و اسناد و اوراق تعهدآور را امضا کنم.

کفاشیان در مورد ایرادهای وارد اساسنامه نیز بیان کرد: اساسنامه قبلی که فرستاده بودند تایید شده و با آن کار کردیم. در اساسنامه جدید هم استقلال فدراسیون کاملا دیده شده است. فیفا گفته بود وزیر ورزش در مجمع نباشد و همه این را پذیرفتند. الان در واقع تصمیم گیر اصلی خود مجمع و هیات رئیسه هستند. من فکر می کنم اشکال خاصی وجود ندارد برای این که این اساسنامه هم تایید شود. ماجرای عمومی/غیردولتی هم مصوبه مجلس و قانون است و برای همه فدراسیون وجود دارد. این قانونی نیست که به راحتی بتواند برداشته شود و اگر این اتفاق بیفتد باید برای دیگر فدراسیون های دیگر هم باشد.

وی افزود: فیفا باید توجیه شود که این موضوع هیچ ربطی به زیرسوال رفتن استقلال فدراسیون ندارد. بالاخره هر فدراسیونی در هر کشور، علاوه براینکه تابع مقررات فیفا است تابع مقررات خودش هم هست. باید صحبت های خوبی با فیفا انجام شود تا آنها پذیرند که اسقلال فدراسیون حفظ شده و کسی در انتخابات دخالت نمی کند.

نایب رئیس فدارسیون فوتبال در مودر انتخابات فدارسیون فوتبال اظهار داشت : اگر ابهامات کوچکی برای فیفا وجود دارد انتخابات را با همان اساسنامه قبلی که تایید شده انجام بدهیم.من این را به فیفا پیشنهاد داده ام تا سریعا اجازه برگزاری انتخابات را بدهند تا بعد از انتخاب مدیریت، فدراسیون بتواند قدم های بعدی را برای رفع ابهامات بردارد. هرچقدر این انتخابات طولانی تر شود به ضرر فوتبال ایران وآسیا است و فیفا به نوعی در حق فوتبال ما ظلم می کند.

او در این رابطه که محموداسلامیان گفته باید دولت به این مساله ورود کند گفت: الان به نظرم بحث ورود دولت نیست، بحث این است که فدراسیون با فیفا طرف است . اگر نیاز به تغییر قانون باشد باید بگوییم به فیفا که این موضوع زمان می برد و نمی توانیم فدراسیون را به امان خدابگذاریم. در زمانی که من بودم دوازده سال استقلال فدراسیون حفظ شد و بعد از این هم حفظ می شود. اما برگزار نشدن انتخابات به ضرر فوتبال ایران است و مقصرش کسانی هستند که نمی گذارند این اتفاق بیفتد.

کفاشیان درارتباط با پرونده ویلموتس هم گفت: من راجع به قرارداد ویلموتس ندارم. فدراسیون این مربی را با توجه به سوابقش آورده و اگر نتیجه نگرفته نباید کاسه و کوزها ها سر فدراسیون بشکنند. اگرتیم نتیجه بگیرد همه از مربی و بازیکنان تعریف می کنند اما وقتی تیم می بازد فدراسیون مقصر است.

رئیس سابق فدارسیون در خصوص شرایط مالی فدارسیون گفت: از نظر مسایل حتی برای رئیس آینده، اگر فدراسیون فوتبال خوب کار کند نیازی به بودجه دولت ندارد. فوتبال ایارن سرشار از منابع درآمد است و می تواند حتی به باشگاه ها کمک کند. کرونا فعالیت ها را در سراسر جهان مختل کرده است. در زمان ما فدراسیون درآمدهایی داشت. فوتبال ما باید روی پای خودش بایستد و به جام جهانی برود. اگر تیم ملی به جام جهانی نرود یعنی ۴ سال عقب افتاده ایم.

کفاشیان در خصوص دخالت وزارت ورزش در فدارسیون بیان کرد : وزارت ورزش هم باید در ارتباط مسایل فوتبال در مجلس و دولت پاسخگو باشد. من زمانی که در فدراسیون فوتبال به غیر از یک وزیر که با هم تعامل نداشتیم با دیگر وزرا رابطه خوبی داشتیم. این تعامل باید باشد چرا که وزرت ورزش هم باید پاسخگو باشد.

منبع خبر : خبرگزاری ایلنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید