مشکل آب شهرک آپادانا قابل حل است

0
15


نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، گفت: بر اساس توافق نامه‎ مدیریت شهری و آبفا، مشکل آب شهرک آپادانا قابل حل است.

به گزارش ایلنا، سید حسن رسولی رئیس کمیته تشکیلات و منابع انسانی شورا، احمد مسجد جامعی رییس ستاد هماهنگی شورایاری شهر تهران و سید آرش حسینی میلانی نایب رییس ستاد هماهنگی شورایاریها و رییس کمیته محیط زیست شورا به منظور بررسی و رفع برخی معضلات شهرک آپادانا، از این شهرک واقع در منطقه ۵ شهرداری تهران بازدید به عمل آوردند.
در این بازدید  سید حسن رسولی پس از استماع گزارش دبیر و اعضای شورایاری محله آپادانا در خصوص معظلات شهرک گفت: شهرک یکی از واحدهای تقسیمات کشوری مانند شهرستان و استان و شهر است. وقتی یک نقطه را شهرک می‎نامیم یعنی مرجع مدیریت آن بر طبق قانون هیئت مدیره است، مانند مناطق آزاد تجاری، مگر اینکه مانند شهرک واوان انتقال مسئولیت صورت بگیرد.
رسولی افزود:  فرضا اگر بخواهند حتی یک سانتیمتر از این زمین ورزشی شهرک را در اختیار سرمایه گذار قرار دهند، این امر وظیفه هیئت مدیره شهرک است نه شهردار و شهرداری.
رسولی در ادامه و در راستای  رفع معضل روشنایی معابر و کمبود آب پیشنهاد کرد: برای رفع معضل آب شهرک، جلسهای با حضور شهردار منطقه ۵ مدیرعامل آبفای تهران و یکی از اعضای شورای شهر تهران برگزار شود، توافق نامه‎ای مدیریت شهری و آبفا امضا کرده‌اند که با توجه به این توافق نامه بخشی از مشکل آب شهرک آپادانا می‎تواند حل شود. در فضای سبز هم تامین آب بر عهده آبفا است و شهردار منطقه ۵ به نمایندگی از هیئت مدیره این مسئله را پیگیری کنند.   

رسولی در ادامه گفت: شهردار و اعضای هیئت مدیره و شورایاری باید مرزها و حدود وظایف خود را در جلسه‎ای که برگزار می‎شود، مشخص کرده و در نظر بگیرند. شهرداری به ازای عوارضی که می‎گیرد باید خدماتی ارائه دهد.
بنا بر گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، وی درباره جمع آوری نخالههای ساختمانی شهرک نیز تصریح کرد: شهرداری در قبال نخاله‎های ساختمانی حتی در مرکز شهر هم مسئولیتی ندارد و این امر برعهده هیئت مدیره شهرک است. اگر این تنوع فعلی در قالب یک سازمان واحد فعالیت کند می‎تواند بخشی از مشکلات را حل کند.منبع خبر : خبرگزاری ایلنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید