نامزدهای میزبانی جام ملت‌ها در انتظار AFC برای معرفی ورزشگاه‌ها/ ایران با ۸ تا ۱۰ ورزشگاه وارد می‌شود

0
15


نامزدهای میزبانی جام ملت‌ها در انتظار AFC برای معرفی ورزشگاه‌ها/ ایران با ۸ تا ۱۰ ورزشگاه وارد می‌شود

فدراسیون فوتبال کشورمان در بین پنج کشور درخواست کننده میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ معرفی شده که در مرحله بعدی باید شرایطش را به AFC اعلام کند.

نامزدهای میزبانی جام ملت‌ها در انتظار AFC برای معرفی ورزشگاه‌ها/ ایران با 8 تا 10 ورزشگاه وارد می‌شود

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) پس از پایان مهلت درخواست کشورهای عضو این کنفدراسیون برای میزبانی جام ملت‌های ۲۰۲۷ نام پنج کشور درخواست کننده را اعلام کرد.

طبق اعلام AFC کشورهای ایران، قطر، عربستان، ازبکستان و هند برای تصاحب میزبانی جام ملت‌ها در سال ۲۰۲۷ اعلام آمادگی کرده‌اند که پس از بررسی شرایط هر کدام، تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد.

در این میان امکانات ورزشگاه‌ها، هتل‌ها، کمپ‌های تمرینی، حمل و نقل هوایی و زمینی و استانداردهای دیگری در میزبانی تاثیر گذار خواهد بود. با این حال AFC هنوز وارد چنین مرحله‌ای نشده و پس از ابلاغ بعدی کشورها باید شرایط خود را اعلام کنند. یکی از مهم‌ترین شرایط هم معرفی ورزشگاه‌ها و هتل‌های استاندارد برای گرفتن میزبانی خواهد بود.

با توجه به اعلام آمادگی ایران برای میزبانی جام ملت‌ها، نیاز به معرفی ۸ ورزشگاه استاندارد خواهد بود. طبق شواهد، ورزشگاه‌هایی که پتانسیل میزبانی از تورنمنتی چون جام ملت‌ها را داشته باشند آزادی تهران، امام رضا (ع) مشهد، یادگار امام (ره) تبریز، نقش جهان اصفهان، فولاد شهر اصفهان، فولاد آره‌نا خوزستان، پارس شیراز است. با این حال اخیراً مسئولان ورزشگاه شهدای شهر قدس تهران نیز مدعی شده‌اند این ورزشگاه را برای معرفی به AFC برای جام ملت‌های آسیا آماده می‌کنند تا بتوان گفت هشتمین ورزشگاه ایران برای میزبانی از این رقابت‌ها در شهر قدس خواهد بود؛ البته این مسئله هنوز قطعی نیست و امکان دارد فدراسیون فوتبال ورزشگاه‌های دیگری را از جمله ثامن الائمه مشهد که اخیراً بازسازی شده و چمن آن کیفیت لازم را پیدا کرده است یا حتی ورزشگاه مدرن مس کرمان که تا پایان سال افتتاح خواهد شد، جایگزین یا در کنار هشت ورزشگاه دیگر به AFC معرفی شوند.

انتهای پیام/منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید