نظرسنجی|‌ سندرز از بایدن پیشی گرفت

0
16


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، حمایت دموکرات‌ها از «برنی سندرز» به عنوان گزینه نهایی دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهور ۲۰۲۰ آمریکا به طور پیوسته‌ای در حال افزایش بوده و بر اساس نظرسنجی که رویترز/IPsos انجام داده از «جو بایدن» معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و دیگر نامزدهای مطرح دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری فراتر رفته است. 

این نظرسنجی در بین رای‌دهندگان ثبت‌نام شده دموکرات صورت گرفته است.

در این نظرسنجی آنلاینی که نتایج آن روز پنجشنبه منتشر شده نشان می‌دهد که ۲۰ درصد از دموکرات‌ها و افراد مستقلی که ثبت نام کرده بودند اعلام کردند که از سندرز برای انتخابات ۲۰۲۰ حمایت می‌کنند که در مقایسه با نظرسنجی مشابهی که هفته پیش برگزار شده بود ۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در این نظرسنجی ۱۹ درصد از بایدن اعلام حمایت کرده و ۱۲ درصد نیز حمایت خود را از سناتور «الیزابت ورن» اعلام کردند. «مایکل بلومبرگ» شهردار سابق نیویورک نیز توانسته نظر ۹ درصد رای‌دهندگان را بدست آورد  و «پت بوته‌جج» شهردار سابق «سوث بند» در ایالت ایندیانا نیز حمایت ۶ درصدی داشته است.

سندرز و بلومبرگ سطح حمایت از خود را در سه نظرسنجی سابق رویترز/IPsos که از اواسط دسامبر شروع شده هموراه افزایش داده‌اند این در حالی است که حمایت‌ها از بایدن، ورن و بوته‌جج بدون تغییر باقی مانده است.

انتهای پیام/.منبع خبر : خبرگزاری فارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید