نمایشگاه توانمندی‌های زنان و «قدردانی از بانوان حوزه‌های مختلف» در ایام دهه فجربرگزارمیشود

0
5

به گزارش خبرآنلاین از ساری ،سمیه قاسمی طوسی در این جلسه، ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالگرد شهادت بانوی نمونه اسلام و ایام فاطمیه (س)، شهادت جانگداز سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همچنین تسلیت به مناسبت در گذشت تعدادی از هموطنان در واقعه سقوط هواپیما، با اشاره به همزمانی و تقارن دهه فجر و هفته زن گفت: ضرورت دارد مشاوران امور بانوان دستگاه‌های اجرایی و مسئولان بسیج بانوان ادارات با هم هماهنگ باشند و از موازی‌کاری پرهیز کنند.

وی همچنین ضمن اشاره به محدودیت های اعتباری دستگاه‌ ها در سال جاری از نمایندگان دستگاه‌های اجرایی خواست از ظرفیت بسیج اقشار اعم از بسیج مهندسان، بسیج جامعه پزشکان و سایر صنوف برای برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی استفاده کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران در ادامه به برنامه شاخص اشاره و خاطرنشان کرد: قدردانی از بانوان شاخص و برگزیده حوزه‌های مختلف، طبق روال سال‌های قبل با حضور استاندار؛ ۲۶ بهمن ماه که مصادف با ولادت حضرت فاطمه (س) برگزار خواهد شد.

وی به برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های بانوان استان اشاره کرد و گفت: از ۲۱ تا ۲۵ بهمن در انتظار شهروندان استان هستیم تا در مجموعه نمایشگاهی قائم‌شهر، از "مجموعه‌های مد لباس"، « اقلام آرایشی و بهداشتی» و همچنین بخش ویژه این نمایشگاه که «مشاغل خانگی و خوداشتغالی زنان و صنایع دستی» است، دیدن کنند.

قاسمی طوسی در ادامه به طرح «بانوان فرهنگ‌ یار ترافیک» اشاره کرد و گفت: نخستین همایش مربوط به این طرح، ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه همین هفته با حضور فرهنگیان و معلمان زن که هم معلم و آموزش دهنده هستند و هم در خانه نقش مادری دارند و مورد پذیرش فرزندان هستند، در سالن بانک صادرات برگزار خواهد شد ضمن اینکه با همکاری دفتر اجتماعی استانداری، «کنگره استانی بنیاد ملی خانواده» در همین روز پنجشنبه در دانشگاه نوشیروانی بابل برگزار می‌شود.

وی در پایان از بانوان شاغل در دستگاه‌های اجرایی خواست با توجه به همزمانی این دو رویداد، پیشنهادهای خود را برای غنای بیشتر برنامه‌ها به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اعلام نمایند ضمن این‌که در پیوند با موضوع تصدی ۳۰ درصدی کرسی‌ های مدیریتی توسط بانوان، زنان واجد شرایط را به این دفتر معرفی کنند.

۴۶

انتهای پیام منبع خبر : جماران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید