هرگونه تعلل شورای امنیت به منزله یک نسل عقبگرد در چندجانبه گرایی خواهد بود

0
18


وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: چنانچه بار دیگر شورای امنیت تعلل ورزد، به منزله یک نسل عقبگرد در چندجانبه گرایی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدجواد ظریف در سخنرانی خود در نشست آنلاین شورای امنیت سازمان ملل متحد عنوان کرد: چنانچه بار دیگر شورا تعلل ورزد، به منزله یک نسل عقبگرد در چندجانبه گرایی و حاکمیت قانون خواهد بود.

وزیر امور خارجه ادامه داد: حتی یک جلسه شورا برای نکوهش دولت آمریکا یا حداقل برای بررسی نقض‌های مکرر آن تشکیل نشده است. درعوض، برخی از اعضای اروپایی شورا در فکر تخریب بیشتر قطعنامه ۲۲۳۱ و شورای امنیت هستند در حالی که نسبت به تعهدات خود در مورد برجام پایبند نیستند.

وی با تاکید بر اینکه  ایالات  متحده  با  برخی  از  اعمال  خود  به  دبیرخانه فشار آورد تا یک خوانش گمراه‌کننده از قطعنامه ۲۲۳۱ را اتخاذ کند، گفت: آمریکا دبیرخانه را وادار به اتکا به ادعاهای خودساخته و اسناد  جعلی  برای  تهیه  یک  گزارش کاملاً  غیرحرفه‌ای می‌کند.

ظریف افزود: هیچ جلسه‌ای تشکیل نشد و حتی طرف‌های اروپایی برجام تا ۶ ماه بعد یک پاسخ ندادند. قطعا برنامه صلح‌آمیز ایران تحت سخت‌گیرانه‌ترین بازدیدها قرار داشته است.

ادامه دارد…منبع خبر : خبرگزاری ایلنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید