۶ واحد آلاینده محیط زیست در تاکستان شناسایی شد

0
17


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تاکستان گفت: ۶ واحد تولیدی که پسماندهای صنعتی خود را در اطراف شهر تاکستان می‌سوزاندند، شناسایی شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، احمد زارعی اظهار کرد: متاسفانه چندی پیش دیده شد که دود سیاه و غلیظی از اطراف شهر تاکستان پراکنده شده است که پس از پیگیری ها معلوم شد حجم عظیمی پسماند در حال سوختن است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تاکستان با بیان اینکه بیش از ۱۰ کامیون پسماند صنعتی در حال سوختن بود، اظهار داشت: با بررسی آثار و بقایای به جا مانده معلوم شد که این پسماندها متعلق به ۶ کارخانه در شهرستان تاکستان است.

زارعی تصریح کرد: با احضار مدیران این کارخانه ها به محل، همگی پذیرفتند که دست به چنین ارتکابی زده‌اند که که سریعا صورت جلسه تنظیم و به همه آنها اخطارنامه کتبی تحویل شد.

وی تاکید کرد: بر اساس ماده ۲۰ قانون مدیریت پسماند اگر این اعمال بار دیگر تکرار شود، خودروهای باری توقیف و مدیران واحدهای متخلف به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

این مسئول همچنین به ماده ۱۶ مدیریت پسماند و ماده ۱۵ قانون حفاظت از خاک اشاره کرد و گفت: هرگونه ایجاد آلایندگی از طریق پسماند در محیط زیست جرم بوده و دارای پیگرد قانونی است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تاکستان خاطرنشان کرد: مدیران واحدهای تولیدی موظف هستند که پسماندهای خود را با روش‌های علمی و زیست محیطی بی‌خطرسازی کرده و آن را به جایگاه پردازش زباله‌های صنعتی منتقل کنند.

 منبع خبر : خبرگزاری ایلنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید