FATF راه سلطه مجدد بیگانگان بر کشور خصوصا اقتصاد و امنیت ما است

0
48
نماز جمعه انزلی

ایسنا/گیلانامام جمعه بندرانزلی گفت: دشمن برای سلطه گری هر روز با یک شیوه می آید؛ یک روز بحث کاپیتولاسیون مطرح شد که امام مقابله کردند و منجر به تبعید ایشان شد، الان با FATF آمده اند؛ باید مسئولین و مردم هوشیار باشند، این راه سلطه مجدد بیگانگان بر کشور خصوصا بر اقتصاد و امنیت ما است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالجواد شمس الدین در خطبه دوم نماز عبادی – سیاسی جمعه این هفته گفت: خداوند متعال وجود مقدس پیغمبر اکرم (ص) و به تبع آن حضرت، همه مومنین را امر به رعایت تقوا میفرمایند و سپس توصیه به عدم تبعیت و دنباله روی نکردن از کفار و منافقین می کنند که باید همه مسلمانان به این مصداق تقوا توجه و عمل داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با اشاره به ۱۳ آبان روز تسخیر لانه جاسوسی، اظهار کرد: ۱۳ آبان از مناسبتهای مهم انقلاب ما است که نباید مورد غفلت قرار بگیرد؛ در بیانیه گام دوم انقلاب که بسیار مهم است و باید همه توجه عملی به مفاد این بیانیه داشته باشیم این است که در فرازی رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان بیان داشتند که (برای برداشتن گام‌های استوار در آینده، باید گذشته را درست شناخت و از تجربه‌ها درس گرفت؛ اگر از این راهبرد غفلت شود، دروغ‌ها به جای حقیقت خواهند نشست و آینده مورد تهدیدهای ناشناخته قرار خواهد گرفت)؛ این فراز در بیانیه گام دوم یکی از مسائل کلیدی و اساسی در هر جامعه ای است.

وی ادامه داد: اگر در هر جامعهای دانستن گذشته تاریخ خودشان و پیرامونشان مورد غفلت قرار گیرد، پیشرفتی حاصل نمی شود و به مرور دروغ ها جای حقیقت می نشیند؛ دشمنان برای انقلاب، جوان ها و نوجوانان امروز و نسل آینده طراحی و برنامه ریزی کرده اند، به مرور آن تاریخ سیاه و جنایت‌بار رژیم منحوس پهلوی و سلاطین و پادشاهان جبار این کشور مورد غفلت قرار بگیرد و حتی پا فراتر از این گذاشته اند و به تعبیر مقام معظم رهبری آنها را بزک می کنند و با وقاحت می گویند دوره آنها بهتر از جمهوری اسلامی و شرایط موجود کشور بوده است.

امام جمعه بندرانزلی خاطرنشان کرد: اگر به تاریخ رژیم وابسته و سر سپرده پهلوی به استکبار جهانی و جنایتکاران تاریخ که ظلم و شرارت آنها از گذشته تاکنون برای سلطه پیدا کردن بر کشور ها مشهود است، توجه نکنیم مورد آسیب واقع می شویم؛ متاسفانه در کتب تحصیلی، آموزش و پرورش، دانشگاه و مراکز دیگر آنطور که باید به این مسائل پرداخته نمی شود و خیلی از بخش ها حذف و کمرنگ شده که جای تامل است اما باید به هر نحوی تاریخ گذشته کشور به نسل جوان منتقل شود و ما به عنوان نسل های گذشته انقلاب نیز این تاریخ فراموش نکنیم.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با تاکید بر اینکه بر اساس عقل و شرع باید دشمن را بشناسیم و در مسیر مبارزه و مقابله با دشمنان باشیم، تصریح نمود: آیه ای که در ابتدای خطبه قرائت کردم دشمنان را به پیغمبر اکرم (ص) معرفی می کند؛ معرفی کفار و منافقین به عنوان دشمنان اصلی مسلمانان و امت اسلام؛ یکی از کار هایی که دشمنان برای سلطه گری بر جوامع و انحراف کشیدن کشورها انجام می دهند این است که جای دوست و دشمن را عوض می کنند تا از دشمن اصلی غفلت پیدا کنیم تا آمریکای جنایتکار، صهیونیست غاصب کودک کش و آل سعود سفاک از صفحه دشمنی امت اسلام و انسان های مومن و انقلابی کنار بروند.

وی افزود: در طول سالهای اخیر بهترین خدمتی که استکبار جهانی و ایادی اش به رژیم غاصب صهیونیسیتی کرده اند این است که او در یک حاشیه امن قرار گرفته و در عوضش در کشورهای اسلامی جنگ بر پاست؛ انسان باید دشمن حقیقی و شرارت ها و توطئه هایش برای سلطه مجدد را بشناسد، باید با جدیت و قدرت و قوت این کار در جامعه اسلامی خصوصا در دولتمردان وجود داشته باشد، آنها اگر دشمن را نشناسند و جای دوست و دشمن برایشان عوض شود و به جای مقابله با دشمن، در داخل با رقبایشان مقابله کنند موجب می شود مردم در نظام اسلامی از این رهگذر خسارت ببینند.

امام جمعه بندرانزلی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) طی روز های اخیر، تاکید کرد: امروز دشمنان در عراق و لبنان، دو کشور اثرگذار منطقه درمقابله با تروریست و زیاده خواهی های رژیم صهیونیستی و این استفاده گسترده از فضای مجازی برای وارونه جلوه دادن حقایق و تحریک مردم سرمایه گذاری های کلان کرده اند تا جوانان این کشورها را به خیابان بریزند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با اشاره به ارتش سایبری منافقین منتقل شده به آلبانی و برنامه ریزی ها و طراحی های دقیق آنان برای ضربه زدن به نظام از طریق فضای مجازی، اظهار داشت: متاسفانه فضای مجازی در کشور ما کنترل نمی شود، بعضی از سر نا آگاهی و برخی از روی مقاصد دیگر در انجام وظیفه عقلی، شرعی و قانونی در این رابطه کوتاهی و تعلل می کنند؛ برخی هم زمانی که صحبت از کنترل فضای مجازی می شود می گویند نمی شود ارتباط مردم را با دنیا قطع کنیم! چه کسی گفته این ارتباط قطع شود؟ اتفاقا رهبر معظم انقلاب بر استفاده از این فناوری ها اما به شیوه صحیح تاکید می کنند؛ اما مسئولین باید کنترل کنند و جلوی آسیب ها، خسارت ها، رفتارهای ضد امنیتی و اخلاقی را بگیرند.

وی بر لزوم هوشیاری مردم خصوصا جوانان در رابطه با فضای مجازی و آنچه در آن می گذرد تاکید و خاطر نشان کرد: نسبت به نظام اسلامی و مسئولینشان باید توجه و اعتماد داشته باشند و حرف بیگانگان و دشمنان در آنها اثر نکند؛ در فتنه ۸۸، اغتشاشات ۹۶ و دیگر اتفاقات دیده اید شیوه آنها قرار دادن مردم و مسئولین نظام مقابل یکدیگر است.

امام جمعه بندرانزلی اظهار داشت: مردم و مسئولین توجه داشته باشند دشمن برای سلطه گری هر روز با یک شیوه می آید؛ یک روز بحث کاپیتولاسیون مطرح شد که امام مقابله کردند و منجر به تبعید ایشان شد، الان با FATF آمده اند؛ باید مسئولین و مردم هوشیار باشند، این راه سلطه مجدد بیگانگان بر کشور خصوصا بر اقتصاد و امنیت ما است، تعجب آور است برخی مسئولین مواضعی می گیرند که با استدلال، عقل، منطق و حتی اظهارات خارجی ها هم جور در نمی آید.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین ادامه داد: برخی می گویند FATF باید تصویب شود تا از لیست سیاه خارج شویم، خود خارجی ها می گویند اصلا معلوم نیست اگر این لایحه تصویب شود ایران از لیست سیاه خارج شود! وزیر محترم امور خارجه در مجلس صراحتا گفت قول نمی دهیم که کشور از لیست سیاه خارج شود؛ خب اگر نمی توانید قول دهید چرا برای کشور تعهد می آورید؟ با چه عقل و منطقی دست دشمن را به مبادلات بانکی داخل کشور باز می کنید؟

وی تاکید داشت: مردم باید حواسشان باشد یک عده در داخل غرب گرا و بزدل هستند و مردم را از تحریمها و سایه جنگ میترسانند، دو قطبی کاذب ایجاد میکنند که اگر FATF تصویب نشود وضع اقتصاد از این بدتر میشود؛ شما اگر بلد بودید اقتصاد را اداره کنید باید اقتصاد کشور را در برابر تحریم دشمنان خودکفا میکردید.

امام جمعه بندرانزلی تصریح کرد: امسال در فصل خرید گندم قیمتی برای گندم گذاشتند که واقعا تعجب آور است؛ قیمتی برای خرید گندم تضمینی گذاشتند که کشاورزان حاضر به فروش نشدند از آن سو از خارج از کشور گندم وارد کردند. نمی‌دانیم نان چه کسی در این واردات است؟ حالا بحث اینکه این گندم وارداتی ترا ریخته یا آسیبهای دیگری داشته باشد به کنار از کشاورز خرید میکردید تا قویتر شود، کشاورز که نمیخواهد گندمش را دفن کند.

امام جمعه بندرانزلی اظهار کرد: باید مسئولین، دلسوزان، نیروهای انقلابی و افرادی که در مسائل واقع بین هستند را مردم بشناسند؛ امروز دشمن بر اساس شواهد و قرائن متقن و اعترافات خودش رو به افول و شکست است؛ دشمن رو به افول و شکست امیدش به بعضی از کارهایی است که برخی در داخل انجام می دهند که یک نفسی برای چند روز ادامه حیات استکبار درست شود.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین خاطر نشان کرد: نمی توانند برای استکباری که طبق وعده الهی و همچنین مقاومت و ایستادگی مردم انقلابی و امت اسلام شکست خواهد خورد را حفظ کنند؛ استکبار ستیزی را باید ملت حفظ کند و بداند اقتدار و عزت و امنیت کشور ما از رهگذر رهبری های حکیمانه و انقلابی رهبر عزیزمان، متابعت های مردم از رهبری و وجود خط مقاومت در داخل و منطقه حاصل شده نه برجام و FATF؛ امروز دشمن در اطراف ما هر جایی که دوست دارند هر کاری می کند اما تاکنون یک تیر توانسته سمت ما شلیک کند؟

وی گفت: با توجه به همه مسائل حضور باشکوه و گسترده در راهپیمایی ۱۳ آبان امسال برای اعلام هوشیاری، بیداری و حضور مردم پای انقلاب و استقلال کشور و تبری و بیزاری جستن از دشمنان و تحریم ها، توطئه ها، نقض عهدها و سایر جنگ ها و غارتگری هایشان در منطقه و مقابله با زورگویی استکبار در منطقه مهم تر از سالهای دیگر است.

امام جمعه در پایان خطبه خاطرنشان کرد: در طول مدتی که در شهرستان حضور دارم اعلام کرده ام در عزل و نصب مسئولین هیچ دخالتی نمی کنم، ایرادی اگر باشد میگویم و تلاش نمیکنم کسی برود و کسی بیاید؛ اما هشدار میدهم که در شهرستان خط قرمز ما فتنه و عوامل فتنه است، اگر مسئولی بیاورند به شهرستان که وابسته به جریان فتنه باشد نیروهای ارزشی و انقلابی برخورد و مقابله خواهند کرد؛ آمدن این افراد نه به نفع آنها و نه به صلاح شهرستان است، فضای آرام شهرستان را با این تصمیمات خدشه دار نکنید.

منبع خبر

ببینید: خانم بازیگر در جلوی تالار مشهور + عکس

ببینید: اسب سواری آقای خواننده در برف + عکس

ببینید: خانم بازیگر در برف زیبا + عکس

ببینید: سلفی رنگی خانم های بازیگر + عکس

ببینید: گلزار در نمایشگاه ماشین لاکچریش + عکس

ببینید: جشن تولد لوکس دختر علیرضا بیرانوند + عکس

ببینید: نیوشا ضیغمی در یک فروشگاه لوازم خانگی + عکس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید