تصاویر ماندگار دیدار ایران و کامبوج در آزادی: از شادی کنعانی زادگان تا بهت هوندا

0
22


تیم ملی فوتبال ایران امروز در حالی به مصاف کامبوج می‌رود که آخرین رویارویی این دو تیم با برتری پرگلی برای تیم ملی کشورمان همراه بود.

به گزارش ایلنا، تیم ملی فوتبال ایران در مسیر منتهی به صعود جام جهانی قطر از دور مقدماتی در تاریخ هجدهم مهرماه سال ۱۳۹۸ در ورزشگاه آزادی میزبان تیم کامبوج بود. تیم ملی که با حضور مارک ویلموتس هنگ کنگ را در کشورش شکست داده بود در دومین بازی از گروه C مقدماتی جام جهانی به مصاف کامبوج رفت و با نتیجه باورنکردنی ۱۴ بر صفر به برتری دست پیدا کرد. این مسابقه با گلزنی ۶ بازیکن همراه بود و تصاویر خاطره‌انگیزی را در دل خود جای داد که پیش از رویارویی امروز ایران و کامبوج آنها را دوباره مشاهده می‌کنید:

11

حضور بانوان و اینفانتینو

پس از سال‌ها ممنوعیت، برای نخستین بار زنان ایرانی امکان حضور در ورزشگاه آزادی و تماشای بازی فوتبال را در دیدار تیم‌های ملی ایران و کامبوج پیدا کردند. جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا هم با حضور در ورزشگاه شاهد این حضور پرشور بود.

1

احمد نوراللهی اولین گلزن

در این مسابقه احمد نوراللهی در دقیقه ۵ خیلی زود موفق به گلزنی شد تا نامش را به عنوان اولین گلزن در این بازی ثبت کند.

سردار

سردار اولین مهاجم گلزن

تنها ۷ دقیقه پس از گلزنی نورالهی، روی حرکتی که از سمت راست شکل گرفته بود، سردار آزمون با ضربه ای خوب دروازه کامبوج را باز کرد. او در دقایق ۳۵ و ۴۴ هم موفق به گلزنی شد و در این بازی هت‌تریک کرد.

کنعانی

کنعانی زادگان اولین مدافع گلزن

این مسابقه به اندازه‌ای فرصت برای گلزنی داشت که دست کم یک مدافع، یک مهاجم و یک هافبک موفق به گلزنی شوند! کنعانی زادگان که برای دومین دیدار متوالی از سوی ویلموتس در ترکیب اصلی قرار گرفته بود، موفق شد گل سوم تیم را به ثمر برساند. او در دقیقه ۱۸ نامش را به عنوان یکی از گلزنان ثبت کرد.

مهدی طارمی

نوبت طارمی

مهدی طارمی چهار دقیقه پس از گلزنی کنعانی زادگان روی ضربه ریباندی که پس از شوت رامین رضاییان به دست آمده بود موفق شد گلزنی کند تا چهارمین گلزن ایران برابر کامبوج باشد. او در دقیقه ۵۴ دیگر گلش را به ثمر رسانده بود.

کریم

پوکر کریم

کریم انصاری فرد در دقیقه ۴۰ خطای غیر مستقیم از داخل محوطه جریمه حریف را به زیبایی تبدیل به گل ششم ایران کرد. او در نیمه دوم و دقایق ۴۸، ۶۰، ۶۸ و ۸۸ هم گلزنی کرد تا تنها بازیکنی باشد که در این مسابقه چهار گل به ثمر رسانده است.

محبی

دبل محبی در دو دقیقه!

مهاجم جوان که به دلیل مصدومیت اشکان دژاگه به این بازی رسیده بود اولین گل ملی خود را در دقیقه ۶۵ به ثمر رساند و دو دقیقه بعد هم دومین گلش را به ثمر رساند تا شادی خود را به سبک شادی گل کیلیان امباپه به نمایش بگذارد.

مهرداد محمدی

سیزدهمین گل به نام مهرداد محمدی

محمدی پیش از گلزنی انصاری فرد،‌ سیزدهمین گل تیم ملی در این مسابقه را به ثمر رساند که شادی اولین گل ملی خود را به میلاد، برادرش در میان تشویق تماشاگران جشن گرفت.

ویلموتس

آخرین بازی ویلموتس در تهران

مارک ویلموتس که پس از بازی با کامبوج ماجرای دستمزد و جدایی‌اش پیش آمد، در بازی مقابل کامبوج در واقع اولین و آخرین بازی در ورزشگاه آزادی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران را تجربه کرد.

هوندا

کیش و مات هوندا

کیوسکه هوندا، چهره سرشناس فوتبال ژاپن که به عنوان سرمربی روی نیمکت کامبوج حضور داشت از شکست سنگین شاگردانش حسابی بهت زده بود.

هوادار

تماشاگر معروف کامبوج

فقط یک تماشاگر کامبوجی در ورزشگاه حضور داشت. تنها بودن این تماشاگر به علاوه اراده او برای تشویق کامبوج با وجود شکست سنگین این تیم، از مسائلی بود که او را در کانون توجهات رسانه‌ها قرار داد.منبع : خبرگزاری ایلنا