حسین عبدی: ۹ سال اول فوتبالم فقط هزار تومان دریافتی داشتم/ در زمان ما اقتصاد تا این حد وارد فوتبال نشده بود

0
9


پیشکسوت فوتبال در مورد تفاوت این رشته ورزشی در زمان حاضر با دوران بازی خودش صحبت کرد.


به گزارش ایلنا، حسین عبدی، پیشکسوت فوتبال ایران با مقایسه وضعیت فوتبال در بین نسل قبل و نسل کنونی اظهار داشت: یکی از شباهت های فوتبال قدیم و حالا این است که استعدادهای خوبی بین بازیکنان وجود دارد و همه تلاشگر هستند. البته این اصل هم وجود دارد که همه مستعدها به قله نمی رسند بلکه این تلاشگرها هستند که به قله می رسند.

وی افزود: در آن زمان گسترش فوتبال به این اندازه نبود و امکانات کمتری در دسترس بود. اما یکی از مهم ترین تفاوت ها این است که در زمان ما فوتبال فقط فضای ورزش بود و فضای اقتصادی برای این حرفه متصور نبود که یکی از فاکتورهای اصلی هم همین بود.

پیشکسوت فوتبال در ادامه گفت: نمی توانستیم به پدر و برادر بزرگ ترمان بگوییم فوتبال می رویم چون باید کمک خرج خانواده می شدیم. در آن زمان حتی پا برهنه یا با یک کتانی معمولی بازی می کردیم.

عبدی در پایان گفت: از سال ۶۲ تا سال ۷۱ فقط هزار تومان گرفته بودم و نیاز به یک منبع مالی داشتم تا بتوانم خرج خودم را در بیاورم. تحصیل در دانشگاه و کار و فوتبال به صورت همزمان همه وقتم را گرفته بود. اوایل دانشگاه آزاد رشته کامپیوتر می خواندم اما بعد آن را رها کردم و به دانشگاه تهران رفتم و در رشته تربیت بدنی تحصیل کردم بعد هم دوتا مستر از خارج گرفتم.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می رود.

IMG-20210804-WA0014


انتهای پیام/منبع : خبرگزاری ایلنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید