وزارت دادگستری آمریکا یک تبعه ایرانی را به ۶۲ ماه زندان محکوم کرد

0
12وزارت دادگستری آمریکا یک تبعه ایرانی را به ۶۲ ماه زندان محکوم کرد

وزارت دادگستری ایالات متحده روز سه شنبه از صدور حکم زندان برای یک تبعه ایرانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که یک تبعه ایرانی به نام «مهرداد انصاری» را به جرم صادرات غیرقانونی اقلام نظامی دومنظوره به ایران به ۵ سال و دوماه حبس محکوم کرده است.

بنا به اعلام وزارت دادگستری آمریکا صادرات این اقلام ناقض تحریمهای ایالات متحده علیه ایران بوده است.

گفته می شود که مهرداد انصاری ۴۰ ساله و ساکن امارات متحده عربی و آلمان در ماه مه ۲۰۲۱ از سوی یک هیأت ژوری فدرال به دست داشتن در فرآیند تهیه قطعات حساس نظامی برای ایران که ناقض تحریمهای تجاری علیه ایران است، محکوم شناخته شد.

وزارت دادگستری آمریکا ادعا می کند که در فاصله نهم اکتبر ۲۰۰۷ تا ۱۵ ژوئن ۲۰۱۱، مهرداد انصاری با دو فرد دیگر در تهیه و فراهم سازی تعداد زیادی قطعات که می تواند در تسلیحات هسته ای یا برای هدایت موشک، جنگ الکترونیکی تهاجمی، تولید پارازیت رادیویی و رادار هشدار و دیده بانی مورد استفاده قرار گیرند، همکاری کرده است.

بنا به ادعای وزارت دادگستری آمریکا، این سه متهم بیش از ۱۰۵ هزار قطعه با ارزشی بالغ بر ۲،۶۳۰،۸۰۰ دلار را به دست آورده و یا تلاش داشتند که به دست آورند و بدون اطلاع دهی به ۶۳ شرکت آمریکایی مبنی بر این که مقصد نهایی این قطعات ایران خواهد بود، ۵۹۹ تراکنش مالی انجام داده اند.

گفتنی است درماه مه، انصاری به توطئه و تبانی برای نقض تحریمها علیه ایران متهم شد.منبع خبر : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید