کنگره ۳۰۰۰ شهید ایلام باید گویای مجاهدت‌های مردم استان در دفاع مقدس باشد


ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام به گونه ای برگزار شود که علاوه بر معرفی رشادت های شهدا، جانبازان و مردمان این دیار ، استان ایلام را بخوبی در کشور معرفی کند.

“محمد نوذری” در جلسه کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام با بیان اینکه نسل جدید نیازمند این تفکر و فرهنگ ایثار و شهادت است، اظهار کرد: هدف از برگزاری کنگره سه هزار شهید استان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای نسلی است که جنگ و دفاع مقدس را ندیده و در تلاش است تا الگویی برای آینده خود ترسیم کند، لذا مدیران و کمیته ها باید تلاش کنند ارزش های این فرهنگ ناب را به نسل بعد منتقل کنند.

وی با بیان اینکه کار برای شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک باقیات الصالحاتی است که نصیب ما شده، تاکید کرد: مدیران و کمیته ها باید تلاش کنند درس دفاع و مقاومت را در بستر برگزاری کنگره سه هزار شهید استان برای نسل جوان و نوجوان بازگو نمایند. 

استاندار ایلام با بیان اینکه توسعه فرهنگ غنی و انسان ساز شهادت و ایثار در بین نسل جنگ ندیده و ناآشنا با مفاهیم دفاع مقدس ضروری و از اهداف والای کنگره است، گفت: طبق برنامه ریزی های بعمل آمده و تلاش دوستان مقدمات و تمهیدات کار اندیشیده شده، امیدوارم که بتوانیم بخشی از رشادت های رزمندگان و مردم آن دوران را به تصویر بکشانیم و برگزاری کنگره یک فرصت ارزنده برای عمق بخشی و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

 نوذری با بیان اینکه برگزاری کنگره سه هزار شهید استان یک کار جمعی است که نیازمند همراهی و همکاری همه دستگاهها و مدیران کمیته هاست، عنوان کرد: ورود مردم و خیرین به بحث شهدا و کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام باعث ماندگاری این کنگره و ملموس تر شدن برنامه ها و اقدامات مرتبط با آن خواهد شد.

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه مردم ایلام نقشی انکار ناپذیر در دوران جنگ تحمیلی دارند و کنگره شهدا باید در شان شهدا و مجاهدت های مردم این استان برگزار شود، تصریح کرد: علاوه بر شهدای خود استان، نقطه به نقطه این استان  محل ایثارگری و جانفشانی شهدایی است که از این مرز و بوم حراست کردند.

 وی گفت: بسیاری از شهدای دیگر استان ها در جبهه های ایلام به شهادت رسیده اند و باید کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام به گونه ای برگزار شود که علاوه بر معرفی رشادت های شهدا، جانبازان و مردمان این دیار ، استان ایلام را بخوبی در کشور معرفی نماید.

نوذری گفت: باید تمام دستگاه ها، اصناف، عامه مردم و خیرین به برگزاری باشکوه تر کنگره ورود و در این حوزه مشارکت نمایند.

وی در پایان از شهرداری های استان خواست تبلیغات محیطی و فعالیت های فرهنگی ویژه کنگره با شتاب بیشتری در دستور کار قرار گیرد و استانداری نیز بر اجرای دقیق مصوبه ها نظارت داشته باشد.

انتهای پیام


منبع : خبرگزاری ایسنا

مطلب پیشنهادی

واکسن پاستوکووک مجاز برای تزریق در سنین ۳ تا ۱۸ سال

رئیس انستیتو پاستور ایران، گفت: اگر سیاست‌های کشوری به طرفی پیش برود که قرار باشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *